درمان بیماری های زنان

درمان نازایی با طب سوزنی

بیمار خانم ۴۱ ساله ای است که به علت نازایی مراجعه کرده است. قبلا بارها اقدام به استفاده از داروهای مختلف کرده که نتیجه ای دربر نداشته. بنابراین پیشنهاد دریافت تخمک اهدایی به او شده است.در عین ناامیدی ایشان برای طب سوزنی مراجعه کردند و بعد از ۸ جلسه طب سوزنی و در همان ابتدای درمان با انجام تست متوجه بارداری خود شده اند.

به امید سلامت روز افزون همه مردم عزیزمان

ترک اعتیاد طب سوزنی

درمان پرولاکتین بالا

بیمار خانم ۴۰ ساله ای است که به علت نازایی و پرولاکتین بالا مراجعه کرده است.البته ایشان همزمان تحت درمان دارویی نیز می باشند.برای ایشان تا کنون ۱۲ جلسه درمان برای کاهش پرولاکتین و نیز اضطراب انجام شده است.

در آزمایش فعلی پرولاکتین در حد طبیعی گزارش شده ، خواب بیمار خوب است و سطح اضطراب نیز به طور واضح کاهش یافته است.

درمان یبوست شدید با کاشت سوزن

بیمار خانم ۶۰ ساله ای است که به علت یبوست بسیار شدید مراجعه کرده است. به طوری که به گفته دخترش هر ماه سه یا چهار بار اجابت مزاج دارد.برای او از کاشت سوزن طلا روی گوش استفاده شد و با یک جلسه یبوست او بهتر شده است.

اکنون هر هفته دو یا سه بار اجابت مزاج دارد.

درمان کم کاری تخمدان با طب سوزنی

بیمار خانم ۳۵ ساله ای است که از چند سال قبل دچار کم کاری تخمدان است. به طوری که بدون استفاده از داروهای هورمونی عادت ماهیانه نمی شود.برای این بیمار ۱۶ جلسه طب سوزنی انجام شده است و در سه ماه گذشته بدون استفاده از دارو و نیز بدون طب سوزنی به طور منظم پریود می شود. شدت خونریزی ماهیانه نیز طبیعی است .

درمان نازایی و اندومتریوز

بیمار خانم ۳۵ ساله ای است که از سه سال قبل به علت اندومتریوز دچار نازایی است. با توجه به اینکه سرعت رشد و عود اندومتریوز ایشان زیاد بوده بعد از عمل اندومتریوز توصیه به انجام IVF سریع شده است.علت مراجعه ایشان به ما درمان اضطراب بوده تا بارداری مناسبتری داشته باشد.

با توجه به شرح حال ما روی سه مشکل بیمار تمرکز کردیم :

درمان اضطراب شدید+ درمان اندومتریوز+درمان ناباروری

اکنون جلسه ۹ بیمار است. در آزمایشی که ایشان داده است تست بارداری مثبت می باشد.

اضطراب نیز بسیار بهتر شده است. اکنون در ادامه درمان فقط روی مسائل عصبی و افزایش کارایی رحم کار می شود.

درمان کیست تخمدان

درمان کیست تخمدان با طب سوزنی بیمار خانم ۲۷ ساله ای است که حدود ۹ ماه قبل به علت کیست تخمدان مراجعه کرده است. این بیمار تحت درمان دارویی و طب سنتی نیز نیست.

از ۹ ماه قبل تا بهمن ماه سال ۹۴ حدود ۲۵ جلسه طب سوزنی برای او انجام شده است. در ماه آبان ذکر کرد که کیست او در سونوگرافی از ۶ سانتی متر به حدود ۲ سانتی متر کاهش یافته و نیز اکنون در بهمن امسال در سونوگرافی هیچ کیستی گزارش نشده است.

 درمان پریود دردناک یا دیسمنوره

بیمار خانم ۳۵ ساله ای است که به علت دردهای بسیار شدید و آزاردهنده عادت ماهانه مراجعه کرده است. در واقع به گفته خودش در این ۲۰ سال گذشته همیشه عادت ماهیانه او درد زیادی داشته و هیچ وقت تجربه پریود بدون درد نداشته است.برای این بیمار یک جلسه کاشت ASP روی گوش و نیز دو جلسه امبدینگ انجام شد.

بیمار بعد از این جلسات محدود اظهار داشت که برای اولین بار در ۲۰ سال گذشته پریود بدون درد را تجربه کرده است و اصلا اذیت نشده.

البته جلسات درمانی بیمار تا رسیدن به نتایج پایدار و مطمئن ادامه دارد.

درمان ناباروری (نازایی)

طب سوزنی در درمان نازاییبیمار خانم ۳۱ ساله ای است که از چند سال قبل به ناباروری مبتلا است.این بیمار دچار سرطان تخمدان شده و بنابراین یک تخمدان او تخلیه شده است. قبل از مراجعه برای طب سوزنی دو بار IVF شده است. در هر دو بار نیز به علت کمبود تخمکها و نیز کم کاری بافت رحم بیمار متاسفانه IVF با شکست مواجه شده است.

برای بیمار به مدت یک ماه یک جلسه کاشت ASP و نیز پنج جلسه طب سوزنی انجام شد. این بار به گفته بیمار تعداد تخمکهای آزاد شده ۴ عدد (دو برابر دوره های قبلی) بوده است و همچنین تمام تخمک ها سالم و قابل انتقال بوده اند.

با توجه به افزایش کارایی تخمکها و نیز بهبود کیفیت بافت رحم این بار مرحله انتقال نیز با موفقیت به اتمام رسید و این خانواده بعد از چند سال باردار شدند.

درمان فلج مغزی

بیمار دختر ۳/۵ ساله ای است که به علت هیپوکسی زایمانی دچار CP شده است.

این کودک توان حرکتی در حد خزیدن ندارد.تکلم ندارد و مادرش را نمی شناسد.

فعلا ۹ جلسه طب سوزنی به روش طب سوزنی گوش انجام شده است که در نهمین جلسه توانایی چهاردست و پا شدن البته بدون تعادل را میدا کرده است.همچنین مادرش را با چشم تعقیب می کند و در صورت خروج مادرش از اتاق منتظر بازگشت او می شود که احتمالا تشانه افزایش شناخت اوست.

جلسات درمانی همچنان ادامه خواهد یافت.

درمان ریزش مو

بیماران ما دو خانم حدودا ۳۵ ساله هستند.این دو دختر عمو برای کنترل ریزش مو که ذکر کردند زیاد است به مطب طب سوزنی مراجعه کرده اند.

برای هر دوی آنها یک دوره ۱۲ جلسه ای کار انجام شد و هردو در جلسه ۸-۷ذکر کردند که ریزش مو به طور واضح کم شده است. اکنون بعد از ۱۲ جلسه ریزش مو بهبود یافته و مشغول پرداختن به شکایات زیبایی و سایز آنها هستیم.

درمان بیمار آسیب مغزی به علت نرسیدن خون به مغز

بیمار خانم ۲۹ ساله ای است که دو سال قبل در بارداری دچار تشنج شدید و طولانی به نام استاتوس اپی لپتیکوس شده است.مدتی در کما بوده ولی به تدریج بهتر شده است.در بدو مراجعه به ما اختلال تکلمی ، اختلال حرکتی هر دو پا (با کمک دو نفر فقط پاها را روی زمین می کشد.)و اخخلال یک دست او را آزار می دهد. بسیار عصبی و پرخاشگر است.

بعد از شش جلسه طب سوزنی مدرن غربی تکلم بسیار بهتر و واضحتر است طوری که بیماران مطب و خانواده کاملا تغییر را حس می کنند و نیز بدون کمک چند قدر راه می رود و نیز پاها را از زمین بلند می کند.

متاسفانه به علت عدم همکاری شوهر بیمار ادامه درمان میسر نشد.اما نشان داد که این تکنیک مدرن قدرت درمانی طب سوزنی را حدود ۱۰ جلسه افزایش داده است.

کنترل و بهبود ویتیلیگو یا پیسی با طب سوزنی

بیمار خانم ۳۷ ساله ای است که به بیماری ویتیلیگو مبتلاست. البته شدت ضایعات کم است و بیتر روی صورت بیمار می باشد. اما ضایعات به مرور در حال پیشرفت می باشند.

این بیمار در مرداد سال ۹۴ به ما مراجعه کرده و اکنون بعد از چهار ماه ضایعات بهتر شده اند.

برای این شخص تلفیقی از طب سوزنی بدن و گوش انجام گرفته است.

بعد از یک ماه و نیم از درمان او گفت ضایعات رو به پیشرفت نیستند و همین برای من کافی است اما اکنون بعد از ۴ ماه کار درمانی، ضایعات پررنگ تر شده اند(رنگ پوست طبیعی) و میزان رنگدانه پوست به حالت طبیعی رسیده است و با دقت زیاد می توان اثر کمی از ضایعات قبلی ویتیلیگو را در پوست او پیدا کرد.

X

طب سوزنی | امبدینگ

   

¤