لیفت صورت با طب سوزنی

یکی از مهمترین مشکلاتی که بسیاری از بیماران زیبایی با آن مواجه هستند شلی و افتادگی پوست صورت است. در واقع از مهمترین شکایات پوست وزیبایی همی مشکل افتادگی پوست می باشد. اغلب بیماران نیز روشهای دارویی ، گیاهی ، ماساژ و تهاجمی و جراحی را برای کاهش شلی پوست صورت تجربه کرده اند. سوال این است که طب سوزنی آیا برای این مشکل نیز راه حلی دارد؟ و اگر راه حلی وجود دارد شرایط آن را توضیح داده شود.

پاسخ این سوال بله است. یکی از قدرتهای خوب و کارآیی های مهم طب سوزنی درمان شلی پوست صورت و لیفتینگ پوست صورت است. پوست صورت ممکن است به دلایلی همچون رژیم غذایی لاغری شدید ، فکر و نگرانی زیاد ، سوء تغذیه ، روند بالارفتن سن و سال و … به تدریج شل و افتاده شود. پایین آمدن چین گوشهلب ، عمیق تر شدن خط خنده ، آویزان شدن غب غب و پوست جلوی گوش ، تحلیل رفتن گونه و لب ، افتادگی پلک و ابرو ، افتادگی پوست وسط ابروها و شل شدن کل پوست صورت و گردن از جمله معزلاتی است که به علت شل شدن صورت ایجاد می شوند و باعث اختلال در زیبایی می گردند.

لیفت صورت با طب سوزنی

 

طب سوزنی چندین کار مهم برای این بیماران انجام می دهد:

۱- با کاهش فکر و نگرانی از روند شل شدن تدریجی پوست می کاهد.

۲- با بهبود شرایط بدن جذب ویتامین ها ، املاح و اکسیژن را بیشتر می کند.

۳- با افزایش خونرسانی صورت باعث جوانتر شدن صورت و شادابی پوست می شود.

۴- با کاهش چروک های ریز صورت آن را شفافتر می کند.

۵- با افزایش فاکتورهای رشد با عث افزایش کلاژن سازی می گردد.

۶- با بهبود بافت همبند زیر پوست آن را سفت تر و جمع تر می کند.

۷- با افزایش خونرسانی باعث افزایش حجم عضلات می گردد.

۸- با کاهش عصبانیت و ریلکس کردن عضلات چروک ها را کمتر می کند.

۹- بافت فیبروز را کم می نماید و به جای آن پوست طبیعی می نشاند.

در واقع طب سوزنی از زوایای مختلف می تواند به لیفتینگ کمک نماید. البته انجام طب سوزنی بهتر است با بهبود شرایط تغذیه ای ، ورزشی ، کمتر در معرض آلودگی قرار گرفتن و تمرین آرامش همراه شود تا اثرات عالی تری بروز دهد.

افزایش حجم گونه و لب

یکی از اتفاقات مهم در طب سوزنی افزایش خونرسانی بافت های بدن می باشد. اگر یک اندام حجم مناسب و خونرسانی کافی داشته باشد با طب سوزنی تغییرات کمتری می یابد ولی اگر به عللی تحلیل رفته باشد افزایش حجم آن بافت چشمگیر خواهد بود.

دو مورد از مهمترین مراجعات طب سوزنی افزایش حجم لب و افزایش حجم گونه است. از توضیحات بالا مشخص است که به لحاظ نظری باید در صد در صد موارد این افزایش حجم اتفاق بیفتد. در واقع با افزایش خونرسانی عضلات این بافت ها ، حجم عضلات به تدریج بیشتر می شود و این خود را به صورت افزایش حجم صورت نشان می دهد.

البته نکته مهم و اساسی این است که اسکلت صورت چگونه است ؟ حجم قبلی عضلات چطور بوده است ؟ بیمار می خواهد فرم دهی به صورت به چه طریقی و به چه میزانی اتفاق بیفتد ؟ شرایط عصبی بیمار چطور است ؟ و بیمار چند ساله می باشد ؟

تمام این نکات در میزان حجم دهی به گونه و لب و در نهایت حجم دهی به صورت مهم و موثر هستند و این ها در جلسه مشاوره و با معاینه اولیه توسط پزشک باتجربه مشخص می شود. ولی در کل باید گفت معمولا در حجم دهی صورت بیش از ۷۰% بیماران بسیار راضی هستند و از نتایج کار لذت می برند.

تعداد جلسات درمانی بین ۱۲ تا ۳۰ جلسه متغیر است. میزان بازگشت هم بسیار دیر هنگام می باشد که البته با جلسات یادآور طب سوزنی و تغذیه و ورزش مناسب قابل پیشگیری می باشد.

 

X

طب سوزنی | امبدینگ

   

¤